Kādu kredītu labāk izvēlēties? 2018-11-16

Kredīts - ideāls risinājums, ja nepieciešami papildus līdzekļi kāda mērķa vai sapņa realizēšanai. Ņemot vērā finanšu un kredītu nozares stāvokli un attīstību, iespēju aizņemties vairs nepiedāvā tikai dažas banku vai nebanku iestādes. Ar to gribējām teikt, ka kredītiestāžu skaits ir kļuvis bezgala liels, un teju ikvienam, kas nolēmis veikt aizņēmumu, var rasties sarežģījumi izvēlēties piemērotāko. Nevar nepieminēt arī to, ka kredītu veidi ir pieejami kuplā skaitā, sākot no ātrajiem kredītiem un beidzot ar kredītlīnijām, auto kredītiem. Kā šādā situācijā neapjukt? Ko darīt, ja īsti nav skaidrības par to, kā kredītu veidi savā starpā atšķiras un kādu vislabāk izvēlēties? Lasi mūsu rakstu un uzzini noderīgus faktus par naudas aizņemšanos internetā

Ātrais jeb īstermiņa kredīts

Jau pats kredīta veida nosaukums liecina par to, ka kaut kas notiks gan ātri, gan īsā laika posmā. Ātrais kredīts - kredītu veids, kas piedāvā aizņemties nelielu naudas summu uz samērā īsu atmaksas termiņu (parasti līdz 30 dienām). Tāpat kredīta pieteikums, noformēšana un tā izsniegšana aizņems vidēji 15 - 30 minūtes, kas ir arī viena no galvenajām ātro kredītu priekšrocībām.

Šis kredītu veids būs labākais risinājums, ja steidzami nepieciešami nelieli naudas līdzekļi, piemēram, rēķinu apmaksai, zāļu iegādei, ārsta apmeklējumam.

Patēriņa kredīts

Šis kredīta veids ļauj aizņemties lielāku naudas summu uz garāku atmaksas termiņu nekā ātrie kredīti, lai realizētu kādu lielāku un svarīgāku mērķi. Tā viens no galvenajiem ieguvumiem - nav nepieciešama ķīla, galvojums un pirmā iemaksa.

Patēriņa kredītus visbiežāk izmanto gadījumos, ja nepieciešama nauda mājas vai dzīvokļa iegādei vai labiekārtošanai, lielākas preces pirkumam, sadzīves tehnikas iegādei, reizēm pat lietota auto pirkšanas gadījumos u.c.

Kredītlīnija

Kredītlīnija ir viens no populārākajiem kredītu veidiem, kas darbojas līdzīgi kā overdrafts. Tā ir kā īstermiņa kredīts, kas konkrēta limita ietvaros tiek piešķirts kā papildus līdzekļi klienta kontā.

Kredītlīnijas galvenais ieguvums - procenti jāmaksā tikai par izlietoto naudas summu, t.i., ja Tev piešķirts kredītlimits līdz 2000 EUR, bet kādam svarīgam pirkumam izmantoji tikai 150 EUR, tad procenti tiks aprēķināti par izlietotajiem 150 EUR.

Auto kredīts un kredīts pret auto

Auto kredīts un kredīts pret auto ir pavisam dažādi aizdevuma veidi, kurus sabiedrībā bieži mēdz jaukt, tāpēc vienkāršā un saprotamā valodā mēģināsim izskaidrot, kas tie ir un kā tie savā starpā atšķiras.

Auto kredīts - viens no kredīta veidiem, kas ir piemērots auto iegādei. Ja vēlies iegādāties auto, šis būs īstais kredīta veids.

Kredīts pret auto - viens no kredīta veidiem, kas sniedz iespēju ieķīlāt savā īpašumā esošu auto, lai par to saņemtu naudu, kuru tērētu nevis jauna auto iegādei, bet gan citiem mērķiem, piemēram, mājas labiekārtošanai u.c.

Kredītu apvienošana

Ja Tev ir vairāki kredīti dažādās kompānijās, tad ikvienam tiek piedāvāta iespēja šos kredītus pārvērst vienā ilgtermiņa kredītā ar vienu ikmēneša maksājumu un samazinātu procentu likmi, kas samazina kopējās kredīta izmaksas. Neskaitāmo maksājumu vietā Tev būs jāveic tikai viens ikmēneša maksājums vienai kompānijai, kas būtiski ietaupīs arī laiku.

Studējošā jeb studiju kredīts

Jau pats kredīta nosaukums liecina par to, ka šis aizdevums būs pieejams personām, kas studē, iegūst augstāko izglītību, lai segtu mācību maksu. Kredīta nosacījumi ir atkarīgi no izvēlētās kredītiestādes. Šo kredīta veidu piedāvā galvenokārt tikai bankas, tāpēc nebanku sektorā šo aizdevumu būs grūti atrast. Par kredīta atmaksu būs jāsāk domāt pēc augstskolas absolvēšanas.

Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas palīdz realizēt ar mājokļa remontu, iegādi un būvniecību saistītos jautājumus un ko izsniedz bankas. Visiem zināms, ka labiekārtotas mājas iegāde prasa daudz līdzekļu, tāpēc jau varat iedomāties, cik iespaidīgi liela ir naudas summa, kuru var aizņemties, gan arī atmaksas termiņš.

Šis aizdevums galvenokārt tiek izsniegts pret nekustamā īpašuma ķīlu - ja kredītsaistības netiks pildītas, banka ir tiesīga atsavināt šo īpašumu.