Kā pavadīt Lieldienu brīvdienas? 2019-04-18

Neapšaubāmi vieni no pavasara gaidītākajiem svētkiem ir Lieldienas. Sākot ar Lielo Piektdienu, iesākas garās Lieldienu brīvdienas, kuras turpinās ar Kluso sestdienu, kam seko Pirmās un Otrās Lieldienas. Lieldienas ir vieni no svarīgākajiem kristiešu svētkiem, kuros tiek svinēta Kristus augšāmcelšanās pēc krustā sišanas. Tāpat Lieldienas var uzskatīt arī par pavasara saulgriežu svētkiem, kas tiek svinēti par godu pavasara un saules atnākšanai.

Piekritīsiet, ka Lieldienu brīvdienas ir labākais laiks pavasara atpūtai, tāpēc piedāvāsim Jums dažas idejas, kā šīs brīvdienas padarīt neaizmirstamas!

Olu meklēšana un citas Lieldienu tradīcijas

Katri svētki nes sev līdzi savas tradīcijas, kuras veidojušās neskaitāmu gadu un gadsimtu laikā. Arvien straujākiem soļiem tuvojas Lieldienas, kuru tradīciju klāsts nav mazs. Šo svētku neatņemama sastāvdaļa ir olu krāsošana, meklēšana un ripināšana, kas sagādā prieku gan lieliem, gan maziem. Tāpat nevar aizmirst arī olu kaujas, kurās uzvar tas, kura ola paliek vesela, kas ir viena no populārākajām Lieldienu tradīcijām.

Līdzīgi kā olu kaujas, arī šūpošanās ir viena no nozīmīgākajām Lieldienu paražām. Latviešu ticējumi vēsta, ka Lieldienās ir daudz jāšūpojas, lai visu gadu nenāktu miegs un vasarā nekostu odi un citi kukaiņi.

Izbrauciens ar ģimeni

Latvijā, kā daudzviet citur pasaulē, Lieldienas tiek svinētas četru dienu garumā, tāpēc lielisks šo svētku pavadīšanas veids būs ceļojums. Ceļojumu galamērķis un attālums nav noteicošais faktors; pats galvenais šajā visā ir laika pavadīšana kopā ar saviem tuvajiem. Ar cilvēkiem, kuru klātbūtnē vari justies brīvi, var doties jebkur, kur acis rāda.

Nav jādodas tūkstošiem kilometru tālu, lai atpūstos, un, no otras puses, vai ar četrām dienām būs pietiekoši, ja esat nolēmuši doties uz kādu tālāku zemi? Saprotams, ka divas dienas no šīm brīvdienām Jūs pavadīsiet lidostā, un vai ar atlikušajām dienām būs gana, lai izbaudītu iespējas, kuras sniedz izvēlētais ceļojumu maršruts? Ar to gribam pateikt, ka pozitīvās emocijas un atpūtas sajūtu var gūt ne tikai Spānijā, Ēģiptē, Grieķijā vai Turcijā, bet arī pie mums Latvijā. Latvijā ir daudz skaistu vietu, un katru dienu arvien vairāk pie mums par sevi liek manīt pavasaris, tāpēc ceļojums pa Latviju ir kā lieliska izdevība izjust pirmos saules starus un sajust vasaras dvesmu. Būtiski piebilst, ka šādi ceļojumi izmaksā krietni lētāk nekā ceļošana ārzemēs, kas palīdzēs ietaupīt un izvairīties no kredītu aizņemšanās, jo došanās ceļojumā, veicot aizņēmumu, kļūst aizvien populārāka.

Pikniks ar ģimeni un draugiem

Lieldienas noteikti ir vislabākais laiks pirmajam pavasara piknikam, tāpēc restorāni un kafejnīcas šoreiz atstāsim otrajā plānā. Kas var būt skaistāks par maltīti brīvā dabā sevis izvēlētā vietā? Jau tikai aizdomājoties vien par pirmo pikniku, varam sajust neaizstājamo šašlika smaržu un patīko desiņu aromātu.

Kur doties piknikā? Tam nav lielas nozīmes - nav svarīgi, vai tas būtu piemājas dārzs, mežmala, ezera pludmale vai jūras piekraste. Galvenais ir labi pavadīts laiks ar saviem tuvajiem, lai, atskatoties pēc noteikta laika, šīs būtu Lieldienas, kas ilgi paliktu atmiņā.