Kā pareizi iepirkties internetā? 2019-02-14

Mūsdienās moderni ir iegādāties preces internetā - lielāks sortiments, zemākas cenas, iespēja apskatīt atsauksmes, taču tam piemīt arī zināmi mīnusi - saņemtā prece var neatbilst iecerētajai, tās piegāde var kavēties un beigu beigās var "neatnākt" vispār. Kas ir jāzina, lai iepirkšanās internetā būtu droša un bez nepatīkamiem pārsteigumiem?

Izmanto drošas un pārbaudītas iepirkšanās saites

Internets pilnībā ir pārvērtis ne tikai mūsu dzīvi, bet arī mūsu dzīvošanas paradumus. Lai iegūtu jaunākās ziņas, pētījumus vai citu nepieciešamo informāciju, vairs nerodas vajadzība pēc grāmatu, žurnālu vai avīžu iegādes/abonēšanas, jo teju vai visu ir iespējams atrast internetā, tajā skaitā arī atsauksmes par jebko vārda vistiešākajā nozīmē. Ja cilvēks ir ar kaut ko neapmierināts (iepirkšanās ziņā), viņš to noteikti darīs zināmu arī citiem, un otrādi - ja apmierināts, tad arī par to visus informēs. Ko ar to domājam? Cilvēki nemitīgi publicē atsauksmes par visu, ar ko viņiem lielākā vai mazākā mērā bijusi saskarsme, tieši tāpēc, pirms izvēlies iegādāties preci kādā nezināmā interneta vietnē, velti pāris minūtes atsauksmju meklēšanai Google, Facebook vai sūdzību/atsauksmju lapās. Ja tās ir pārāk negatīvas un lielākā daļa interneta veikalu klientu nav ar kaut ko apmierināti, tad aizdomājies, vai esi izdarījis īsto izvēli. Ir taču daudz citu vietņu, kas noteikti piedāvā tādu pašu vai līdzīgu preci.

Pārbaudi citus ar pirkumu saistītus jautājumus

Ir daudz un dažādi sīkumi, kuriem vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību, iegādājoties preces tiešsaistē, piemēram, preču atgriešanas un pārvadāšanas noteikumiem, garantijas nosacījumiem (ja garantija vispār tiek piedāvāta) un jebkādi citiem jautājumiem, kas skar konkrētās preces iegādi, jo mēs nekad nevaram zināt, kas notiks rīt vai parīt. Vairumā gadījumu cilvēki, iegādājoties preces, neizlasa noteikumus, atzīmējot ar ķeksīti, ka piekrīt visiem interneta veikala nosacījumiem. Viss jau ir labi līdz brīdim, kad kaut kas atgadās - visi citi vainīgi, tikai ne pats. Vai tad pats nepiekriti interneta veikala lietošanas noteikumiem? Tā jau ir Tava vaina, ka ar tiem neiepazinies. Šeit varētu vilkt paralēles ar kredītu izsniegšanas nosacījumiem - tikai retais tos pilnībā izlasa, savukārt brīdī, kad maksājumi netiek veikti tik tā, kā vajadzīgs, tiek noteikti soda procenti, visiem skandinot, cik tas aizdevējs slikts, kādi "kosmiski" procenti u.tml., nemaz neapzinoties, ka vaina ir nevis aizdevējā, bet gan aizņēmējā. Tās nav kredītdevēju problēmas, ka cilvēki neizlasa līgumu un ar tiem saistītos noteikumus kā pienākas.

Riski, kuri pastāv, pērkot apģērbu internetā

Nav nekas neparasts, ka aizvien vairāk cilvēku iegādājas internetā tieši apģērbu, jo steiga pa veikaliem, apģērbu laikošana, drūzmēšanās un garās rindas prasa ne tikai daudz laika, bet arī nervus, tāpēc tāda alternatīva kā apģērbu iegāde tiešsaistē ir populāra, taču, neskatoties uz to, vairums sieviešu izvairās no šādiem pirkumiem, jo reizēm apģērba iegāde online var kļūt par lieki iztērētu naudu - apģērbs neizskatās tik labi uz Tava auguma kā iecerēts. Tikpat labi saņemtais sūtījums var gadīties ar kādu defektu (iztrūkstošas pogas, atārdījusies vīle, nosmērēts, neīstā krāsa), kurš, iegādājoties uz vietas veikalā, noteikti būtu pamanīts.

Iepirkšanās internetā kļūst aizvien populārāka, kas būtiski ietaupa laiku un samazina izmaksas, taču visām Tavām darbībām interneta vidē ir jābūt atbildīgām, lai veicinātu drošu iepirkšanos bez nepatīkamiem pārsteigumiem.