Skola tuvojas! Kā pareizāk iegādāties nepieciešamo 2018-08-06

Lai arī kā mums negribētos, laiks skrien neticami ātri. Šķiet, ka vasara ir tikko sākusies, bet patiesībā tā ļoti straujiem soļiem tuvojas izskaņai - klāt jau augusts. Pavisam tuvu jau būs tā diena, kad varēsim redzēt mazos pirmklasniekus un arī daudz lielākus skolniekus dodamies uz skolu, savukārt studentus – uz augstskolu, universitāti vai koledžu. Ikvienam ir skaidrs, ka skola jebkādā mērā prasa naudas līdzekļus – tas nav nekas svešs un neparasts, un bieži vien var nākties daudz iztērēt, lai iegādātos visu nepieciešamo. Ko darīt, lai šie tēriņi būtu mazāki?

Jauna soma, penālis, rakstāmpiederumi, grāmatas, burtnīcas, klades… Varbūt pat jauni apģērbi, apavi un iespējams formas tērpi, jo var gadīties, ka vecie vairs “nelien” mugurā. Tās ir tikai pirmās no nepieciešamības precēm, kas būs vajadzīgas ikvienam skolniekam. Ir acīmredzami skaidrs, ka izmaksas var būt lielas. Ja vēlies ietaupīt, tad šis raksts būs domāts tieši Tev!

Pirmkārt, pārbaudi, vai skolas lietas no iepriekšējā gada nav iespējams lietot atkārtoti!

Lai ietaupītu naudas līdzekļus, iegādājoties skolai vajadzīgās preces, iesakām atkārtoti izmantot skolas lietas no iepriekšējiem gadiem. Ir skaidrs, ka vienmēr no iepriekšējiem gadiem atliek dažādi sīkumi – gan pildspalvas, gan zīmuļi un zīmuļu asināmie, gan līmes zīmuļi, lineāli u.c. Šķiet sīkumi, bet patiesībā arī tie prasa savu daļu no izmaksām. Protams, arī mugursomu var izmantot no iepriekšējā mācību gada, ja tā ir labā stāvoklī.

Ja Tava meita/dēls ir topošais pirmklasnieks, tad nekas cits neatliks kā iegādāties visu no jauna. Ja nu vienīgi viņai/viņam ir vecāki brāļi, māsas, māsīcas vai brālēni, no kuriem var “pārmantot” dažus sīkumus, sākot ar apģērbu, apaviem u.c.

Otrkārt, dodoties uz veikalu, sastādi vajadzīgo lietu sarakstu!

Dažādi pētījumi liecina, ka cilvēki, kas dodas uz veikalu ar iepirkumu sarakstu, iztērē daudz mazāk, jo iepirkumu saraksta veidošana pasargā no neplānotu produktu iegādes – cilvēki reizēm mēdz iegādāties preces, kas vispār nav vajadzīgas, it īpaši, ja runājam par pārtiku. Domājams, tam var piekrist ikviens. Iepirkumu saraksts paglābj cilvēkus no šāda veida riska. Tieši šī iemesla dēļ arī pirms skolas piederumu iegādes vēlams ir izveidot sarakstu ar nepieciešamajām precēm un tikai tad doties uz veikalu.

Treškārt, iegādājies akcijas preces!

Nereti pirms mācību gada sākuma skolas preces tiek nocenotas vai tiek piedāvātas ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem. Kāpēc šodien pirkt pierakstu kladi par 3.00 €, ja pēc nedēļas to varēsi iegādāties par 1.50 €?

Otrkārt, varbūt ir vērts apskatīt preces internetveikalos, jo, kā zināms, šeit tās tiek piedāvātas par daudz zemāku cenu. Reizēm var gadīties, ka preces internetā ir daudz lētākas nekā veikalos ar atlaidi. Nevar nepieminēt, ka iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka.

Treškārt, dažādi lielveikali pirms mācību gada sākuma piedāvā iegādāties skolas preces, kuras iespējams var būt lētākas nekā grāmatnīcās. Tāpat nav ieteicams apmeklēt tikai vienu veikalu – būs lieliski, ja iegriezīsies 4 vai 5 veikalos, lai beigu beigās vari saprast, kas piedāvā lētāku variantu, bet kas - dārgāku. Pats būsi ieguvējs!

Izmaksas ne tikai pirms skolas sākuma, bet arī visu mācību laiku

Ir jāapzinās, ka skolas gaitas noteikti turpmākajā laikā jebkādā mērā prasīs naudu – vai tās būs mācību ekskursijas, dažādi pārgājieni, izbraucieni vai varbūt pat Ziemassvētku, Lieldienu un citu svētku pasākumi… Reizēm tas var sagādāt problēmas finansiālā ziņā, un tādā gadījumā, ja nevari tikt galā ar šiem izdevumiem, var palīdzēt kredītu salīdzināšana, kas palīdz izvēlēties katra situācijai atbilstošāko kredītu. Nav tā, ka mēs uzskatām, ka tas būtu labākais un piemērotākais risinājums, bet, ja ievērosi visus aizdevēja nosacījumus, tad kāpēc gan nē, ja tas var palīdzēt atrisināt Tavas problēmas un mazināt stresu, kas attiecas uz skolas jautājumu?!