Labākais laiks gadā, kad aizņemties 2019-05-17

Cilvēku un viņa finansiālo stāvokli spēj ietekmēt ne tikai ekonomiskā situācija valstī, nodarbinātības līmenis, bezdarba līmenis un minimālās algas apmērs, bet arī citi rādītāji, kas varbūt lielākajai daļai cilvēku nešķiet būtiski. Piemēram, gadalaiks. Piekritīsiet, ka katrs gadalaiks lielākā vai mazākā mērā ietekmē cilvēka organismu, viņa domāšanu, uzvedību un veselību, kas reizē ar to ietekmē arī finansiālo stāvokli. Kādā veidā? Turpmākajā rakstā to mēģināsim noskaidrot!

Rudens - ietaupījumu veidošana

Neskatoties uz krāšņo un košo dabasskatu, ko sniedz rudens, tas tiek uzskatīts par vienu no drūmākajiem gadalaikiem, kas atstāj negatīvu ietekmi arī uz cilvēka garastāvokli un emocionālo stāvokli. Palielinās nogurumus, miegainība un parādās enerģijas izsīkums, tāpēc lietainajās un drūmajās dienās un tumšajos vakaros cilvēki labprāt izvēlas palikt savās mājās, baudot interesantas ģimenes filmas pie televizora, tādā veidā, varbūt pašiem neapzinoties, ietaupot naudu, jo tiek samazināti izklaižu un atpūtas tēriņi, kas mazina nepieciešamību aizņemties.

Ziema - ietaupījumu veidošana

Arī ziemu mēs nevaram uzskatīt par cilvēka emocionālajam stāvoklim piemērotāko gadalaiku. Protams, visi no mums gaida Ziemassvētkus, tāpēc Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb Advente ir vispatīkamākais ziemas posms. Kad tie tiek nosvinēti, straujiem soļiem atnāk Jaunais gads, taču pēc tā iestāšanās mēs nespējam sagaidīt pavasari. Ne velti esam dzirdējuši par "ziemas depresiju", jo ziema nereti rada sajūtu, ka tā nekad nebeigsies. Taču arī ziema ir laiks (gluži tāpat kā rudens), kad mēs labprāt paliekam mājās pie TV, kas nerada papildus tēriņus, tāpēc arī ziemā mazinās nepieciešamība aizņemties.

No otras puses, ziema rada arī dažnedažādas izmaksas tās svētku dēļ, jo ir jāiegādājas dāvanas Ziemassvētkos gan tuvākiem, gan tālākiem radiniekiem, darba kolēģiem u.c., taču ir jāatceras, ka dāvanas vērtība nav atkarīga no tās cenas. Ja tā tiek dāvināta ar mīlestību, tās cenai nav nekādas nozīmes, kas diemžēl vairumam cilvēku tā nešķiet.

Vasara un pavasaris - tēriņu laiks

Lai arī mēs vēl dzīvojam pavasarī, mēs nepārtraukti domājam par vasaras iestāšanos, kas patiesībā tuvojas ļoti straujiem soļiem. Atpūta jebkurā dabas vietā gan pavasarī, gan vasarā sagādā prieku un izraisa patīkamas emocijas ikvienam. Pavasaris un vasara ir gadalaiki, kad cilvēki labprāt atstāj savus mājokļus un dodas baudīt priekšrocības, kuras sniedz saulainās dienas. Vasara neapšaubāmi ir ceļošanai vispiemērotākais gadalaiks, tāpēc tūrisma cienītāji šajā periodā izvēlas doties atpūtā, kas uzreiz nozīmē arī lielākus izdevumus, tāpēc vasaras un pavasara mēneši - ideāls laiks, lai saņemtu aizdevumu, taču tas nebūt nav vienīgais risinājums. Gadījumā, ja drūmajā rudens un ilgstošajā ziemas laikā tika veidoti naudas uzkrājumi jeb ietaupījumi, nepieciešamībai aizņemties nevajadzētu būt.

Iestājoties pavasarim un tuvojoties vasarai, cilvēki atgūst spēku un enerģiju, ko ietekmē saule un siltais laiks, kas ir pašsaprotami, tāpēc daudzi uzsāk dzīvojamo māju celtniecību un/vai remontu, lai varētu sākt jaunu dzīvi jaunā mājoklī, taču ne vienmēr naudas līdzekļi ir tik daudz, cik nepieciešams, kas var sarūgtināt mūsu cerības par jaunu virtuves iekārtas iegādi vai viesistabas izkārtojumu. Šādā situācijā svarīgi ir piebilst, ka dažādi kredītu devēji šajā ziņā ir pretimnākoši, piedāvājot ikvienam saņemt patēriņa kredītus mājokļa remontam. Jauna viesistaba, vannas istaba, guļamistaba, virtuve… Vai neskan vilinoši?