Kā motivēt sevi efektīvam darbam? 2019-03-15

Darba produktivitāte un efektivitāte visbiežāk ietekmē cilvēka ienākumu līmeni neatkarīgi no tā, kurā profesijā vai jomā viņš strādā. Slikti strādājam - zemāki ienākumi, labi un efektīvi strādājam - jo ienākumi augstāki. Kā paaugstināt sava darba efektivitāti? Kā atbrīvoties no žāvāšanās un miegainības darba vietā un kļūt par enerģisku darbinieku? Lūk, daži padomi, kas var noderēt!

Plānojiet savu darba dienu iepriekš

Skaidrs rīcības un uzdevumu plāns ir atslēga uz veiksmīgu un kvalitatīvu darba pienākumu izpildi. No rīta pārdomā, kuri būs vissarežģītākie uzdevumi un kuri prasa lielu koncentrēšanos, kas šodien jāpaveic, un sāc savu darba dienu ar tiem, jo ne velti ir teiciens "rīts gudrāks par vakaru". Pēcpusdienai atstāj pienākumus, kas varbūt neprasa tik daudz pūļu un saspringtu domāšanu.

Komforta radīšana darbā

Cilvēkam ir svarīgi justies ērti un komfortabli jebkurā vietā, it īpaši darbā, kur nereti tiek pavadīta lielākā dienas daļa. Daļa sabiedrības lielās steigas un stresa dēļ nemaz neaizdomājas, cik svarīga patiesībā var būt darba vietas iekārtošana pēc saviem ieskatiem un sajūtām ar telpaugiem, citiem ziediem, akvāriju u.tml. Tā ļauj justies labāk un patīkamāk, un līdz ar to ir iespējams palielināt savu darba efektivitāti un produktivitāti.

Pareizs uzturs

Pareizs uzturs ir viens no svarīgākajiem cilvēka labsajūtas pamatiem gan garīgā, gan fiziskā ziņā. Veselīgas brokastis, pusdienas un vakariņas palīdzēs Jums ikdienu koncentrēties un padarīt dzīvi labāku. Starp ēdienreizēm neaizmirsti par uzkodām - riekstiem, šokolādi, augļiem, jogurtu u.c. Pārtika sniedz mums enerģiju, tāpēc uzturs un regulāra ēšana var pavisam ātri uzlabot efektivitāti darbā.

Mācīšanās atpūsties

Neatkarīgi no izvēlētās profesijas, monotoni veikt savus darba pienākumus nav vēlams, it īpaši tiem, kas savu ikdienu pavada pie datora monitoriem. Ikvienam un nepārtraukti ir nepieciešams atpūtas laiks, kura ietvaros nav jāveic savi darba pienākumi.

Pusdienošana ārpus darba vietas

Ļoti slikta prakse, kas diemžēl ir kļuvusi populāra, ir pusdienošana darba vietā. Ja darba vietā tiek atvēlēts pusdienlaiks, mēģini to izmantot - dodies pusdienot jebkur citur, kur vien ienāk prātā, tikai ne darbā! Mēģini kaut nedaudz atslēgties no savas ikdienas, lai pēc tam ar daudz lielāku jaudu un enerģiju varētu turpināt veikt savus pienākumus.

Koncentrēšanās tikai un vienīgi darbam

Bieži vien mēs nespējam koncentrēties savam darbam un tā pienākumiem, kas parasti ir saistīts ar dažādām blakus darbībām, piemēram, pļāpāšanu ar kolēģiem (protams, ar darba kolēģiem komunicēt ir nepieciešams, lai veidotu patīkamu uzņēmuma mikroklimatu, taču viss jādara ar mēru), garas runas pa telefonu, nepārtraukta ieskatīšanās Whatsapp, lai redzētu, vai nav "pienākušas" jaunas ziņas, Facebook izmantošana u.tml. Protams, arī tas reizēm ir nepieciešams, taču darbs ar izklaidi ir jāmēģina sabalansēt tā, lai izklaide netraucētu Taviem pienākumiem.

Darbs kā sirdslieta, sirdslieta kā darbs

Mēs esam dažādi, un katram no mums ir savas intereses. Kas vienam var šķist pieņemams, otram - nekādi nesaprotams, tāpēc arī darba un profesijas ziņā mēs esam atšķirīgi, taču svarīgākais ir darīt tādu darbu, kas sagādā prieku: tā teikt, ir lieliski, ja darbs ir sirdslieta, jo tā ne tikai katru rītu sāksiet ar smaidu un pacilātu emocionālo stāvokli, bet laika gaitā sasniegsiet teju vai neiespējamo. Jums lieki ik dienu nebūs jādomā, kā man sevi motivēt kaut ko darīt labāk un efektīvāk, jo darbs, kas sagādā baudu, pats par sevi būs produktīvs. Ne velti saka: "Ja darbs ir sirdslieta, var lielus kalnus gāzt!"