Janvāris - pēdējais laiks kāzu plānošanai 2019-01-10

Jūlijs un augusts nereti tiek dēvēti par kāzu mēnešiem, un, lai arī šķiet, ka tie ir pavisam tālu, kāzas ir jāsāk plānot pēc iespējas ātrāk, tāpēc janvāris - pēdējais laiks, lai uzsāktu kāzu plānošanu. Ir pāri, kas to veic jau gadu pirms kāzām, lai būtu pilnībā droši un pārliecināti par gaidāmo notikumu, taču ar ko sākt?

Svinību vietas izvēle

Svinību vietas atrašana ir viens no pirmajiem nosacījumiem (darbiem), kas jāpaveic pēc iespējas laicīgāk, jo tās vasaras periodos tiek rezervētas īpaši ātri. Lai to paveiktu, vispirms ir nepieciešams zināt plānoto viesu skaitu, un, protams, Jums ir jāapzinās savas vēlmes un iespējas, lai saprastu, ko varat atļauties un kādu Jūs vēlaties redzēt savu kāzu dienu.

Vedēju uzrunāšana

Vedēju jeb laulību liecinieku izvēle un uzrunāšana nav viegls process, jo ir rūpīgi jāpiedomā pie tā; tā teikt, ir jāizvēlas īstie cilvēki, kurus vēlaties redzēt sev blakus. Kad tas izdarīts, ir jāveic viņu uzrunāšana, jo bez viņu pašu piekrišanas nekas neies cauri.

Laulību ceremonijas izvēle

Protams, ne mazāk nozīmīgs fakts ir laulību ceremonijas rezervēšana. Jau ilgus gadus ne tikai ārzemēs, bet arī Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne tikai baznīcās vai dzimtsarakstu nodaļās, bet arī jebkurā citā vietā - jūras krastā, pilī, muižā, meža vidū un jebkur citur, kas jaunajam pārim šķiet piemērota un atbilstoša vieta. Kad esat izdomājuši, kur vēlaties reģistrēt laulību, rezervējiet sev vēlamo datumu un laiku pie izvēlētā laulību ceremonijas vadītāja.

Muzikantu, fotogrāfa un ēdināšanas servisa rezervēšana

Nevienas kāzas nav iedomājamas bez pirmā jaunā pāra valša un dejām, tāpēc muzikanti ir neatņemama kāzu sastāvdaļa, bez kuriem neiztikt. Arī tie vasaras periodos tiek īpaši "izķerti", un reizēm var nākties sadzīvot ar vilšanos, ka mīļākie jautrības uzturētāji ir jau aizrunāti.

Ne mazāk būtisks faktors ir fotogrāfa izvēle. Kāzas ir viens no skaistākajiem dzīves notikumiem, un to gaita noteikti ir jāiemūžina. Kvalitatīvi fotogrāfi sabiedrībā ir ļoti pieprasīti, un tāpēc tos nozīmīgiem pasākumiem rezervē ļoti laicīgi - pat gadu, divus ātrāk.

Un, protams, kuras kāzas tad ir iedomājamas bez svētku maltītes? Ēdināšanas servisi ir visdažādākie gan kvalitātes ziņā, gan cenu ziņā, tāpēc atrast īsto var būt diezgan sarežģīti un laikietilpīgi.

Atlikušie "sīkumi"

Kad svinību vieta rezervēta, laulību ceremonija aizrunāta, vedēji jeb laulību liecinieki izvēlēti, muzikanti, fotogrāfs un ēdināšanas serviss atrasti, tad savā ziņā var "uzelpot", taču ne uz ilgu laiku - tam visam seko apģērbu (kāzu kleitas un uzvalka) iegāde, kāzu auto izvēle u.c.

  • Kāzu auto. Ja vēlaties savām kāzām kādu īpašu auto, piemēram, limuzīnu, retro stila auto u.tml., tad arī to rezervācija ir jāveic savlaicīgi.
  • Vakara vadītājs/-a. Arvien vairāk jauno pāru izvēlas savās kāzās izmantot vakara vadītāju sniegtās priekšrocības, taču arī šis nav lēts pasākums, un par to noteikti nāksies maksāt vairākus simtus eiro, tāpēc padomājiet, vai tas ir to vērts un vai vakara vadītāju nevarēs aizstāt Jūsu izvēlētie vedēji.
  • Kāzu apģērbs. Protams, kāzas bez līgavas kleitas un glauna līgavaiņa uzvalka nav iedomājamas. Ir jārēķinās, ka apģērba iegāde noteikti prasīs zināmu daļu no Jūsu naudas maka, tāpēc aizvien vairāk topošās līgavas izvēlas kāzu kleitu nomāt, kas sanāk daudz, daudz lētāk.
  • Kāzu krāsas izvēle. Ir jāizvēlas kāzu krāsa, lai zinātu, kādos toņos veidot dekorācijas, kāzu ielūgumus un visu pārējo.
  • Dekorāciju izveide. Ir skaidrs, ka dekorācijām ir liela nozīme kāzu atmosfēras radīšanai,  un arī pie to izveides ir stipri jāpiedomā.

Šie ir tikai galvenie no kāzu plānošanas nosacījumiem, un, kad sāksiet patiesi plānot, sapratīsiet, ka tas nav tik vienkārši kā sākumā varētu šķist. Tāpat kāzas nav arī lēts pasākums, un noteikti ir jārēķinās ar lielām izmaksām, jo mūsdienās katrs sīkums prasa daudz. Varbūt ir vērts ieskatīties Mycredy.lv kredītu salīdzinājumā, jo tas nav nekas neparasts, ka sabiedrība arvien vairāk izvēlas kredītu kāzām.