Idejas Jaungada sagaidīšanai 2018-12-27

Kad Ziemassvētki tuvojas izskaņai, vairums sāk plānot Jaunā gada sagaidīšanas svinības. Jaunais gads tiek svinēts visā pasaulē, un tā sagaidīšana ir gluži kā jauns dzīves posms, jo vecās ķibeles un nelaimes tiek atstātas pagātnē un ar lielu cerību un nepacietību mēs gaidām, ko mums atnesīs nākamais gads, cerot, ka tas būs laimīgāks nekā iepriekšējais.  

Kur svinēt Jauno gadu?

Ja Ziemassvētkus vairums pavada mierīgi un klusi savā ģimenes lokā, tad Jaunais gads ir kaut kas pilnīgi pretējs - šos svētkus gribas nosvinēt grandiozi; tā, lai tie ilgi paliktu atmiņā. Mēs esam ļoti dažādi, tāpēc katram frāze “svinēt tā, lai ilgi paliktu atmiņā” saistās ar ko citu - citam varbūt tas būs romantisks vakars diviem kādā restorānā un viesnīcā, citam vakars ar ģimeni mājās, došanās kādā ceļojumā uz ārzemēm, bet citam dejas līdz pat rīta gaismai kādā naktsklubā vai saviesīgā pasākumā.

Lai saprastu, kur sagaidīt Jauno gadu, ir jāsaprot, cik lielā kompānijā Tu to vēlies darīt, kādas ir Jūsu vēlmes un ko Jūs visi varat atļauties. Reizēm idejas ir grandiozas, taču viss apstājas pie pieejamiem finanšu resursiem. Ja Jums ir problēmas ar naudas pieejamību pasākumam, varbūt ir vērts ieskatīties mūsu kredītu sadaļā, jo svētku laikā aizdevēji ir pavisam atsaucīgi, piedāvājot kredītus ar izdevīgiem nosacījumiem.

Jaunā gada sagaidīšana mājās

Viens no lētākajiem variantiem ir sagaidīt Jauno gadu mājās, uzaicinot ciemiņus, uzklājot kopā galdu un sagatavojot interesantas spēles. Šāds vakars noteikti neprasīs tik daudz līdzekļu kā citi pasākumi, taču svarīgi piebilst, ka visi kopā būsiet ne sliktāk pavadījuši laiku kā kādā viesnīcā, restorānā, klubā u.c.

Idejas svētku galdam - Ziemassvētku laiks un Vecgada vakars mums visiem saistās ar konkrētiem ēdienu veidiem: piparkūkām (simbolizē greznu dzīvi), pīrāgiem (simbolizē mājīgumu), zirņiem ar speķi (simbolizē brīvību no raudāšanas), skābiem kāpostiem (simbolizē saldu dzīvi), cūkas ribām un šņukuru (simbolizē spēku) u.c. Ticējumos vēsta, ka ikvienam Vecgada vakarā ir jāēd 12 ēdieni, lai visi nākamā gada mēneši būtu veiksmīgi, tāpēc padomā, vai uz Tava galda atradīsies vismaz 12 ēdieni.

Idejas spēlēm Vecgada vakarā - lai vakars būtu izdevies, iesakām padomāt par aktivitātēm un izklaidēm visa vakara garumā. Patiesībā spēles var būt visdažādākās - viss atkarīgs no tā, cik daudz Jūs vēlaties kustēties, cik Jūs kopā esat un kāds ir pieejamais telpas lielums. Visi teju vai vienmēr ir sajūsmā par mēmo šovu, karaoki, mīklu minēšanu. Internetā mūsdienās ir pieejams viss, tajā skaitā arī dažādās spēļu idejas, tāpēc atliek apmeklēt visiem pazīstamo Google, ierakstīt tajā “spēles ballītei” un izvēlēties atbilstošākās spēles Vecgada vakara pavadīšanai un Jaunā gada sagaidīšanai.

Laimes liešana - prieks gan maziem, gan lieliem

Laimes liešana Jaungada naktī ir gadiem nezūdoša šo svētku tradīcija, kuru aizrauj kā bērnus, tā arī pieaugušos. Laimes liešana ir nākotnes zīlēšanas veids, kuras pirmsākumi meklējami Senajā Grieķijā. Jau neskaitāmus gadus cilvēki ir bijuši ieinteresēti ielūkoties savā nākotnē, un arī šobrīd šajā ziņā nekas nav mainījies.

Izkausētu svinu, alvu vai citus sakausējumus cilvēki lej ūdenī, pēc tam pētot, kādu formu izveidojis metāls. Protams, ne vienmēr ir viegli saprast, kādas formas gabaliņš ir izveidojies un ko tas atgādina, tieši tāpēc bieži vien cilvēki ļaujas savai fantāzijai, katrs paredzot to, ko grib paredzēt.

Idejas Jaungada sagaidīšanai var būt visdažādākās, sākot no mierīgām pasēdēšanām mājas apstākļos un beidzot ar traku ballīti kādā ārzemju naktsklubā. Viss ir atkarīgs no katra paša vēlmēm un iespējām, kuras var atļauties.