Bezmaksas rudens ekskursiju ceļvedis visai ģimenei 2018-10-19

Izdzirdot vārdu "rudens", katram prātā ienāk kaut kas savs. Visbiežāk asociācijas ar rudeni ir drūmas: vasaras beigas, skolas sākšanās, tumši, vēsi un lietaini vakari, ziemas tuvošanās. Tādi mēs diemžēl esam: cilvēkam nekad nav un nebūs labi. Vasarā būs pārāk karsti, ziemā - auksti, pavasarī pārāk vējaini, rudenī - lietaini.

Patiesībā rudens ir ļoti krāšņs gadalaiks. Gribētos teikt, ka katrā no gadalaikiem, kurus mums sniedz daba, ir jāprot saskatīt pozitīvais. Tas ir laiks, kad kokiem dzeltē un sārtojas lapas, tiek novākta raža, un lielie sēņotāji var doties uz tuviem un tāliem mežiem, lai pagatavotu vakariņās svaigu sēņu mērci.

Varētu šķist, ka vasara ir piemērotākais laiks ceļošanai. Tam nevar nepiekrist, bet gribētos teikt, ka arī rudenī ir vēlams doties dažādos izbraucienos. Kāpēc? Atbilde ir vienkārša - tādus dabas skatus kā rudenī nav iespējams redzēt nevienā citā gadalaikā.

Sigulda - gadiem ilgi nezūdošs un populārs galamērķis rudenī

Sigulda nepārprotami ir viens no populārākajiem rudens galamērķiem. Šķiet, ka šeit zelta rudeni varētu baudīt katru gadu, un tas nekad neapniku, jo katru reizi dabu mēs redzam citādās krāsās un noskaņās.

Sigulda atrodas paugurainā vietā Vidzemē, to ieskauj Gaujas nacionālais parks un Gaujas senieleja, kas pilsētas apkaimi padara tik īpašu un acīm baudāmu. Jāpiebilst, ka Sigulda un tai apkārt esošie apskates objekti sniedz neskaitāmus maršrutus, un katrs var atrast sev piemērotāko. Gūtmaņa ala, Turaidas muzejrezervāts, Gaujas nacionālais parks, izbrauciens ar gaisa trošu vagoniņu, Serpentīna ceļš, piedzīvojumu parks "Mežakaķis", panorāmas rats, braucieni ar rodeļiem - tā ir pavisam neliela daļa, ko ikviens var izbaudīt šajā rudens galvaspilsētā. Viss šķiet skaisti, taču tam visam ir viens liels BET. Mūsdienās tikpat kā nekas nenotiek par baltu velti - ir jāapzinās, ka gan ieeja muzejrezervātā, gan piedzīvojumu parkā u.c. notiek tikai par samaksu. Taču ko darīt tad, ja naudas nav?

Patiesībā patīkamas emocijas un jaunu uzlādēšanos var gūt, neapmeklējot muzejus un piedzīvojumu parku. Ir daudz un dažādu apskates objektu, kas neprasa nekādus papildu līdzekļus.

Kuldīga - pasakaina vieta Kurzemē

Kuldīga ir pilsēta, kuru ieteicams apskatīt ne tikai rudenī, bet arī pārējos gadalaikos, pat arī ziemā. Šī vieta glabā sevī bagātu vēsturi un neprātīgu skaistumu. To rotā ne tikai platākais ūdenskritums Eiropā, bet arī šauras ieliņas, skaista vecpilsēta, Rātslaukums, Senais Ķieģeļu tilts pār Ventu un pilsētas dārzs (pils parks).

Kuldīga ir lieliska vieta, kur doties ar ģimeni brīvdienās. Nekādas maksas - apburošos skatus, ko sniedz šī pasakainā Kurzemes pilsēta, varēsiet izbaudīt par velti.

Ķemeru nacionālais dabas parks

Tiem, kuriem patīk doties garās pastaigās, Ķemeru nacionālais dabas parks ir īstā vieta, kurp doties. Šī parka apmeklētājiem tiek dota iespēja pastaigāties pa koka laipām un dažādām dabas takām. Ikviens putnu vērotājs varēs uzkāpt skatu torņos un klausīties putnu skaistajās dziesmās. Gājputni, protams, jau ir devušies uz siltajām zemēm, bet putni, kas ziemu pavada pie mums, Jūs nespēs beigt pārsteigt ar savām dziesmām.

Lielais Ķemeru tīrelis, kas aizņem lielu daļu šī nacionālā parka teritorijas, ir viens no lielākajiem augstajiem purviem Latvijā, tāpēc šī ir lieliska vieta, kur baudīt vienu no skaistākajiem gadalaikiem - rudeni.

Alūksne - pilsēta, kura ietver sevī nepārprotamu skaistumu

Alūksne ir pilsēta ar bagātu vēsturi un tradīcijām. Ja katru gadu zelta rudeni sagaidi Siguldā, varbūt šogad ir vērts doties uz Alūksni? Šeit ir neskaitāmas vietas, kuru apmeklējums Jūs noteikti sajūsminās. Glika ozoli, Alūksnes skatu tornis, Tempļa kalns, netālu esošais Čertoks jeb Velnezers - tikai dažas no bezmaksas apskates vietām, kur doties ar ģimeni rudenī.

No tempļa kalna varēsi vērot skaistu skatu uz Alūksnes ezeru un muižas parku. Ja vēlies Alūksni apskatīt no putna lidojuma, tad Alūksnes skatu tornis ir īstā vieta.

Vēlies redzēt pasakaini krāsainu skatu? Dodies apskatīt Glika ozolus, kas ir viens no Alūksnes simboliem. Gliks bija vācu mācītājs, kas dzīvoja Alūksnē un iztulkoja Bībeli latviešu valodā. Par godu šim notikumam tika iestādīti divi ozoli, kas priecē visus apmeklētājus vēl šodien.